Kulcsszavak

Kulcsszavak kiválasztása

Az egyik legfontosabb lépés a keresőmarketing esetén a megfelelő kulcsszavak megtalálása. Ha például japán autókhoz való autóalkatrészt árulunk, el kell döntenünk, hogy a japán autóalkatrész vagy pedig az autóalkatrész szavakra optimalizáljuk oldalunkat.

A kérdés nem is olyan egyszerű, mivel három, némileg ellentmondó szempontot kell figyelembe vennünk:

  • mik a témába vágó legtöbbet használt kulcsszavak,
  • az adott kulcsszóra (-szavakra) mekkora a verseny, milyen erősek a konkurensek,
  • mekkora lesz a honlapunkra jutó látogatók konverziója (azaz: elől vagyunk a keresőkben, de nem kattintanak ránk, mert nem erre a témára gondoltak).

A fenti szempontok gyakran egymásnak ellentmondó következtetések levonására sarkallják a keresőmarketinget végzőket. Például egy gyakran használt, népszerű kulcsszó nagy versenyt feltételez, ahol sokkal nehezebb, idő- és költségigényesebb a keresőkben előre kerülni, és a konverzió is kisebb lesz, ha általánosabb fogalmat használunk.

A bevezetőben említett példára visszatérve, ha pl. az "autóalkatrész" kulcsszóra optimalizálunk (kb. 3 620 000 találat volt a Google-ben 2017. elején), akkor két nehézséggel szembesülünk: i) a kulcsszóra nagy a verseny, sok a találat, nehezebb lesz az első oldalakra kerülni, ii) az autóalkatrész szót beíró keresők nem csak japán autóalkatrészt keresnek, tehát ha kint is vagyunk az első néhány oldalon, csak a keresők egy része kattint majd bejegyzésünkre. A "japán autóalkatrész" kifejezésre keresve jóval kevesebb (2017. elején csak kb. 182 000) találatot kapunk, itt sokkal kisebb a verseny, másfelől gondolhatjuk, hogy a keresőknek is csak kisebb része írja be ezt a kifejezést a keresőbe. Hogy az igazság mi, azt csak tüzetesebb vizsgálatokkal dönthetjük el.

Tíz év alatt az online piac olyannyira bővült, hogy az autóalkatrész kulcsszóra a Google 2007-ben 290 000 találatot adott ki, míg 2017-ben már 3 620 000. Ha ugyanezt megnézzük a japán autóalkatrész kifejezésre, akkor láthatjuk, hogy 9 000 helyett most már 182 000 találat szerepel a listán. Ezek a számok is érzékeltetik, hogy az online piaci szereplők száma megsokszorozódott, és ez a tendencia csak tovább folytatódik. Az erősebb versenyhelyzetet figyelembe kell venni a most készülő honlapok tervezésekor, felépítésekor.

Mik a leggyakrabban használt kulcsszavak egy adott témában?

Annak kiderítése, hogy mik a témába vágó legtöbbet használt kulcsszavak, nehéz. Ingyenes lehetőségként adódik elsősorban intuíciónkra hagyatkozni, de segítséget nyújthat az is, hogy az adott kulcsszavakra a kereső által kidobott oldalakat relevánsaknak érezzük-e.

A verseny (konkurencia) erősségének megítéléséhez a kulcsszavakra adott találatok száma nyújthat segítséget, ugyanakkor azt is fontos figyelembe venni, hogy az érdeklődők milyen kifejezésekre keresnek a leginkább.

Weboldalának kereső-optimalizálásához segítségre van szüksége? Keressen minket bizalommal!

Stratégiai tanácsadás

Amennyiben átfogó, a vállalat egész online marketing stratégiáját érintő változtatásokban gondolkodik, érdemes igénybe venni stratégiai tanácsadás szolgáltatásunkat.

Tovább

Keresőoptimalizált weboldal készítése

A sikeres online hirdetésekhez és az ingyenes keresési forgalom megragadásához egyaránt szükséges egy profi, mobilra optimalizált weboldal.

Tovább

Piac és versenytárs elemzés

A piac és versenytárs elemzés szolgáltatásunk keretein belül, segítséget nyújtunk ügyfeleinknek a célpiac feltérképezésében, az aktuális trendek meghatározásában valamint a versenytársak azonosításában és elemzésében.

Tovább

A hatékony és megbízható weboldalról

Mitől lesz egy oldal hatékony? Hogyan bizonyosodhatunk meg róla, hogy a honlapunk felhasználóbarát? Hogyan, milyen elvek mentén alakítsuk át az érkezési oldalunkat, hogy nagyobb konverziót érjünk el...

Tovább

Kép és videó a keresőoptimalizálásban

A keresőmotorokban mindenekelőtt a megfelelő, egyedi, releváns és kulcsszógazdag szöveggel érhetjük el, hogy weboldalunk minél több kulcsszóra top pozíciót érjen el a találati rangsorban. Nem szabad azonban...

Tovább

Keresőoptimalizálási trükkök

Aki optimalizáltatni kívánja honlapját, ma már számos keresőoptimalizálást vállaló cég közül választhat. Nem árt tudni azonban, hogy nem mindegyikük dolgozik tisztességes módszerekkel. A csalóktól...

Tovább

SEO vs. Google Ads

A kersőoptimalizálás célja, hogy az organikus keresési találatok között előkelő helyen jelenjünk meg, míg a Google Ads a fizetett találati listán biztosítja ugyanezt. Hogyan támogatják egymást?

Tovább

Weboldal keresőoptimalizálás - Hogyan álljunk neki, mire figyeljünk?

Akár cégtulajdonosként, akár online marketing szakemberként dolgozunk, érdemes tisztában lennünk a keresőoptimalizálás vagy más néven SEO lehetőségeivel, korlátaival és engedélyezett módszereivel.

Tovább

Webshop keresőoptimalizálás - hogyan fogj hozzá?

Mi mindenre kell odafigyelni ahhoz, hogy a lehető legrelevánsabb és legnagyobb organikus keresési forgalmat szerezhessük meg új webáruházunk számára a Google keresőből? Ebben a blogcikkünkben megmutatjuk egy webshop keresőoptimalizálásának alapjait.

Tovább

Tájékoztató a Covid-19 koronavírus kapcsán

Kedves Partnerük!

Sok más céghez hasonlóan, kollégáink egészségének megóvása érdekében a WebMa csapata nagyrészt home office-ban dolgozik, de a hirdetési kampányok kezelése, valamint vállalt online marketing feladataink ellátása zavartalan.

Elérhetőek vagyunk emailben és vezetékes-, valamint mobilszámainkon. A kollégáinkkal történő személyes találkozóra korlátozottan van lehetőség, de Google Meet videómegbeszélésre - egyeztetett időpontban - természetesen rendelkezésre állunk.

Tájékoztató a Covid-19 koronavírus kapcsán

Üdvözlettel:
WebMa csapata

Bezár